Czy wypadanie włosów związane ze stresem można odwrócić?

Czy zauważyłaś, że w ostatnich miesiącach straciłaś więcej włosów niż zwykle? Ponad 50% populacji cierpi na wypadanie włosów w pewnym momencie swojego życia, a przyczyny tego mogą być różne: dieta, pewne problemy zdrowotne, niektóre leki, czynniki środowiskowe lub stres mogą odgrywać zasadniczą rolę w osłabieniu i utracie włosów. Dziś chcemy przyjrzeć się bliżej wypadaniu włosów związanemu ze stresem, czyli jednej z głównych przyczyn utraty włosów. Niezależnie od tego, czy jest to spowodowane problemami rodzinnymi, zawodowymi czy osobistymi, stres i niepokój, z jakimi mamy do czynienia na co dzień, może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Przyczyny wypadania włosów pod wpływem stresu

Wypadanie włosów związane ze stresem jest znacznie bardziej powszechne niż się wydaje. Osoby dotknięte chorobą często stwierdzają, że tracą dużą ilość włosów za każdym razem, gdy się czeszą lub biorą prysznic, a także regularnie znajdują włosy na poduszce, kanapie lub podłodze. Chociaż częstość występowania jest trudna do oszacowania, utrata włosów związana ze stresem jest jedną z wiodących konsultacji dermatologicznych i farmaceutycznych i stanowi jedną z głównych przyczyn łysienia.

Chociaż nie jest to poważny stan i zazwyczaj jest przejściowy, utrata włosów związana ze stresem może być bardzo niepokojąca dla osoby cierpiącej. Dlaczego jednak ten stan występuje? Epizody stresu i niepokoju to główne czynniki wywołujące ten stan.

Czy wypadanie włosów związane ze stresem można odwrócić?

Wypadanie włosów związane ze stresem jest zazwyczaj problemem tymczasowym i odwracalnym. Generalnie sposobem na zażegnanie tego kryzysu jest wyeliminowanie głównego punktu ciężkości, który powoduje wypadanie włosów, czyli stresu. Chodzi o to, aby ustabilizować poziom kortyzolu i przywrócić normalny cykl wzrostu włosów. Ponieważ jednak nie wszyscy ludzie radzą sobie ze stresem lub niepokojem w ten sam sposób lub objawy mogą się różnić, zalecamy, abyś zgłosiła się do lekarza, jeśli zauważysz utratę włosów, która jest bardziej dotkliwa niż normalnie, aby zdiagnozować problem, zidentyfikować konkretne przyczyny, które go wywołały i być w stanie rozwiązać go szybko, odpowiednio i skutecznie.

Więcej informacji dotyczących dbania o włosy, fryzur i mody znajdziesz w http://www.strefafryzur.pl