Wszystko co musisz wiedzieć o bitcoinie

Bitcoiny to forma cyfrowej waluty, której możesz używać do kupowania rzeczy online.

Bitcoin to kryptowaluta wprowadzona na rynek w 2009 roku. System jest przeznaczony do generowania większej liczby bitcoinów we wcześniej ustalonym tempie, aż do wygenerowania łącznie 21 milionów bitcoinów.

Transakcje Bitcoin są weryfikowane przez węzły sieciowe i rejestrowane w publicznej rozproszonej księdze zwanej blockchain.

Kiedy ludzie chcą wydać bitcoiny, muszą wysłać bitcoin na wyznaczony adres odbiorcy. Wraz z tą transakcją zostanie utworzony nowy „blok”, który zostanie dodany do łańcucha bloków.

Jak zacząć korzystać z Bitcoina?

Najłatwiejszym sposobem na zakup Bitcoina jest skorzystanie z serwisu wymiany Bitcoinów. Listę tych witryn można znaleźć na stronie bitcoincharts.com/markets/. W razie potrzeby można również kupować bitcoiny od znajomych lub osób w Internecie, korzystając z serwisu wymiany jako pośrednika.

Aby uzyskać bitcoiny ze strony wymiany Bitcoin, należy najpierw zarejestrować się na stronie i podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, adres, numer telefonu i adres e-mail. Należy również podać informacje o koncie bankowym, aby wpłaty lub wypłaty mogły być łatwo dokonywane na giełdach BTC.

Co to jest portfel Bitcoin?

Portfel bitcoin to cyfrowy portfel przechowujący kryptowalutę. Każdy, kto ma połączenie z Internetem, może założyć portfel bitcoin.

Portfel bitcoin przechowuje klucze publiczne i prywatne, które reprezentują Twoje bitcoiny w łańcuchu bloków. Najważniejszą rzeczą, którą należy wiedzieć o portfelu bitcoin, jest to, że musi być zabezpieczony przed hakerami i kradzieżą, w przeciwnym razie Twoje bitcoiny znikną na dobre.

Jak zapewnić bezpieczeństwo moich bitcoinów?

Bitcoin został uznany za najcenniejszą walutę na świecie, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób możesz chronić swoje bitcoiny. Damy Ci kilka wskazówek, jak to zrobić.

Chociaż istnieje wiele sposobów bezpiecznego przechowywania bitcoina, oto dwa z najbezpieczniejszych sposobów:

Portfel papierowy, czyli dokument zawierający wszystkie dane niezbędne do uzyskania dostępu do adresu bitcoin i jego klucza prywatnego. Te portfele są uważane za jeden z najbezpieczniejszych sposobów, ponieważ są w trybie offline i nie są połączone z żadną siecią, która może zostać naruszona.

Portfel sprzętowy, czyli specjalistyczne urządzenie elektroniczne przeznaczone do przechowywania aktywów kryptograficznych i zabezpieczania płatności cyfrowych. Portfele sprzętowe można podłączyć do komputerów podłączonych do Internetu w celu przeprowadzenia transakcji, ale same nie są połączone online po podłączeniu.

1 komentarz w temacie “Wszystko co musisz wiedzieć o bitcoinie

  1. Czy po zgubieniu, lub uszkodzeniu sprzętowego portfela można w jakikolwiek sposób odzyskać bitcoiny? Mam co do tego pewne obawy, przecież łatwo można uszkodzić takie urządzenie i wtedy co…?

Komentowanie wyłączone